Svečnica

V Celju so praznovali pri bratih kapucinih na Bregu.

»Da bi ob zaključku leta posvečenega življenja ljudem povedali, da obstaja pot sreče in veličine, pot, ki te napolnjuje vsak dan znova s hvaležnim veseljem, «  kakor nas spodbuja papež Frančišek, smo se redovnice in redovniki celjske škofije, skupaj z verniki in našim pastirjem, g. škofom, dr. Stanislavom Lipovškom, zbrali v cerkvi in župniji sv. Cecilije pri bratih kapucinih.

Po meditaciji pred izpostavljenim Najsvetejšim je bila sveta maša, s sodelovanjem navzočih članov naših redovnih skupnosti.

Gospod škof nas je v homiliji spodbujal k zvestemu življenju po karizmah, ki smo jih prejeli od ustanoviteljev ;

s svojim pričevanjem naj sodobnikom govorimo, da jih Bog ljubi, da jim je blizu, saj je svojega Sina poslal za vse ljudi ;

Gospod vsakega posebej, vsak dan znova kliče k hoji za njim po poti evangeljskih svetov – prisluškujmo mu in mu dajajmo velikodušne odgovore.

Naše današnje situacije so zelo različne in ravno zato moramo podvojiti gorečnost za življenje iz karizme, s konkretnimi dejanji.

Po sveti maši smo bili povabljeni še na bratsko druženje, v  okusno prenovljeni jedilnici bratov kapucinov, ki so nas tudi ljubeznivo in velikodušno postregli.

s. Rozalija Laznik, usmiljenka