Avtor: upkorus Objavljeno: 6. 02. 2016

Svečnica v Mariboru

Redovniki in redovnice mariborske nadškofije smo letošnji dan posvečenega življenja obhajali že v nedeljo, 31. januarja. Zbrali smo se v frančiškanski cerkvi v Mariboru, ki je v tem letu usmiljenja tudi svetoletna cerkev in edina cerkev v Slovenji, ki je posvečena Materi usmiljenja. Tako je naše srečanje imelo še svetoletni pridih, ko smo se po Mariji izročali Božjemu usmiljenju. V tem duhu smo tudi pred sveto mašo pred Najsvetejšim obhajili molitveno uro v čast Božjemu usmiljenju. Sveto mašo ob 16. uri je seveda vodil naš nadškof Alojzij Cvikl, ki je z nami praznoval ne samo kot škof, temveč tudi kot redovnik. Sveto daritev smo sooblikovali posamezni redovi s svojim sodelovanjem. Sestre uršulinke in šolske sestre so poskrbele za lepo petje, ki je v hvaležnosti za dar poklicanosti dvigalo naše glasove h Gospodu.

Nadškof Alojzij je v pridigi izpostavil tri besede, ki so tudi bile geslo letošnjega dneva posvečenega življenja: evangelij, preroštvo in upanje. Spomnil nas je na to, da je Jezus izvor in začetek naše poti duhovnega poklica. Spodbudil nas je, da vedno ohranjamo živ odnos in dialog z Gospodom, da bomo tako vztrajali na poti za Njim. Nadškof je povezal leto posvečenega življenja z letom usmiljenja in nam položil na srcem, da je posvečeno življenje pričevanje le, če smo »obličje Očetovega usmiljenja.«

Po pridigi smo vsi redovniki in redovnice skupaj obnovili svoje redovne zaobljube in tako spet potrdili našo zavezo z Bogom. Pri darovanju pa smo predstavniki posameznih redov na oltar položili simbole oz. predmete, ki zaznamujejo posamezne redove in naše obhajanje leta posvečenega življenja. To so bili npr.: goreča sveča, Frančiškov križ, čudodelna svetinja, spovednikova štola, slika redovne ustanoviteljice itd.

Z obhajanjem dneva posvečenega življenja smo v mariborski nadškofiji tudi slovesno zaključili leto posvečenega življenja. Bogu v zahvalo za vse milosti, ki nam jih je podarjal v tem letu in v zahvalo za dar poklicanosti smo o koncu sv. maše še iz srca skupno zapeli zahvalno pesem. V spomin na srečanje smo se vsi redovniki in redovni skupaj z nadškofom fotografirali pred milostnim oltarjem Matere usmiljenja. Kot popotnico smo pri izhodu iz cerkve vsi Bogu posvečeni dobili še listek z mislijo naših redovnih ustanoviteljev in ustanoviteljic. Naše srečanje smo zaključili v prostorih samostana ob skupnem druženju in pogovoru.

Več lahko preberete in vidite na spletni strani mariborske nadškofije.

p. Benedikt Emberšič, ofm