Avtor: upkorus Objavljeno: 10. 02. 2016

Dan posvečenega življenja v ljubljanski nadškofiji

Praznik svečnice je Cerkev v Sloveniji letos obhajala s posebnim veseljem in hvaležnostjo, ker je sovpadal s sklepom leta posvečenega življenja. Praznovanje tega dne pa nas je letos v ljubljanski nadškofiji na izjemen način povezalo tudi s svetim očetom Frančiškom in vesoljno Cerkvijo. Ta dan so se namreč v ljubljanski stolnici pri večerni maši zbrali okrog vatikanskega državnega tajnika kardinala Pietra Parolina, ki je prav te dni obiskal Slovenijo ob priložnosti blagoslovitve nunciature, in apostolskega nuncija msgr. Luliusza Janusza vsi slovenski škofje ter lepo število duhovnikov, redovnikov, redovnic in vernikov. Praznovanje smo redovniki začeli z lepo oblikovano molitvijo pred Najsvetejšim in z blagoslovom sveč. Sledil je vstopni sprevod kardinala Parolina s somaševalci. Na začetku ga je pozdravil msgr. Andrej Glavan, predsednik škofovske konference, na koncu pa se mu je v imenu redovnikov in redovnic s toplimi besedami zahvalila s. Damjana Tramte, HMP, podpredsednica KORUSa in mu za svetega očeta Frančiška izročila naše pozdrave združene z molitvijo. V svojem nagovoru je kardinal Parolin dal poseben poudarek posvečenemu življenju. Spodbudil nas je, naj se vsi posvečeni s polnim zaupanjem v prihodnost v popolni predanosti predstavimo Gospodu. Za zgled nam je dal starčka Simeona in prerokinjo Ano, ki sta bila polna Svetega Duha in zato kljub svojim letom izbrana, da sprejmeta Jezusa in narodom pričujeta o odrešenju. Zato je potrebno, da vsakodnevno hranimo živ odnos z Gospodom in ne opuščamo prostora, ki pripada Jezusu. Na koncu nas je vse posvečene izročil Mariji, Devici poslušnosti in kontempalcije, prvi Jezusovi učenki, njej, ki nam je nepremagljiv vzor iskanja Božje volje in služenja bližnjim.

s. Gracija Premrl, OSU