DPŽ - Ljubljana

Na dan posvečenega življenja, 2. februarja 2018, so se redovniki in redovnice ljubljanske nadškofije zbrali pri sv. Petru v Ljubljani, kjer je nadškof msgr. Stanislav Zore OFM daroval sveto mašo ob prazniku Jezusovega darovanja v templju. Pred mašo je bila molitvena ura z Najsvetejšim, ki jo je pripravil kapucinski diakon, br. Miro Pavšek, na temo iz Janezovega evangelija: “Ostanite v moji ljubezni.” (Jn 15,9)

Pri sveti maši  se je msgr. Zore v imenu krajevne Cerkve ob prazniku zahvalil vsem redovnicam in redovnikom z vzpodbudnimi besedami: “Najprej naj se vam zahvalim za to, da ste! Da s tem svojim bivanjem in življenjem v posvečenosti, po zaobljubah, pričujete svetu, v katerem živimo, o svetu, ki nam je obljubljen, po katerem hrepenimo in ki nam ga je s svojim trpljenjem, križem in vstajenjem odprl Gospod Jezus Kristus.” V nadaljevanju se je zahvalil za vse delo, ki ga posvečene osebe opravljajo v krajevni Cerkvi in ki “zajema ves lok človeškega življenja”.  Na koncu pa je zbrane, ob liku Simeona nagovoril, da bi sprejeli Boga, takšnega kakršen se nam podarja, pa četudi nas to preseneča. Po slovesnosti je zbrane čakala pogostitev, ki so jo bratje minoriti pripravili v prostorih župnišča.

Marko Pavlič

O Dnevu posvečenega življenja v ljubljanski nadškofiji lahko preberete tukaj.