Dan posvečenega življenja - Murska Sobota

Letošnji dan posvečenega življenja smo v naši škofiji začeli s prvimi večernicami, ki smo jih zapeli pri sestrah klarisah v Turnišču. V sestrski kapeli smo prejeli še blagoslov z Najsvetejšim in se potem zadržali v samostanski govorilnici, v prijetnem sestrskem pogovoru, ter okušali dobrote njihove kuhinje.

Svečnico smo na prvi četrtek praznovali pri Gradu na Goričkem, v cerkvi Marije Vnebovzete, kamor smo poromali redovniki in redovnice naše škofije. Ker je bil g. škof dr. Peter Štumpf te dni v Rimu, je pooblastil tamkajšnjega g. župnika Marka Magdiča, ki je nalogo gostitelja in voditelja slovesnosti res odlično izpeljal. Letos se nas je zaradi bolezni in župnijskih obveznosti zbrala le polovica, vendar smo bili v duhu povezani ne samo z Bogu posvečenimi iz naše škofije, ampak prav z vsemi redovniki in redovnicami sveta. To povezanost in skupno praznovanje je v svojem pričevanju po evangeliju predstavila s. Simona Komar HMP. S prižganimi svečami smo kot vsako leto obnovili naše redovne zaobljube in prosili Gospoda, naj nam pomaga prižigati upanje v srcih ljudi našega časa. Župnijska sveta maša se je tako spremenila v zahvalo Gospodu za neprecenljiv dar Njemu posvečenega življenja. Po sv. maši smo pred Najsvetejšim zapeli še litanije in prejeli blagoslov.

Domači župnik Marko nas je potem v župnijski dvorani presenetil z bogato obloženo mizo, pri kateri nam je skupaj z župljani tudi prijazno postregel. Veselo, domače in preprosto vzdušje med nami je utrdilo naše medsebojne vezi ter hvaležnost Gospodu, ki nas nenehno obdaja in osrečuje s svojo ljubeznijo. Zahvala gre prav tako gospe županji občine Grad, za njeno pozornost in spomin.

sestre HMP iz Murske Sobote