Srečanje za starejše redovnice in redovnike 2104

V nedeljo, 11. 5. 2014 popoldan je pri Svetemu Duhu pri Škofji Loki v Hiši kruha potekalo srečanje starejših sester in bratov. Zbralo se je okrog 60 sester brez bratov. Komisija za karitativno dejavnost, ki je pripravila srečanje, si ga je zamislila malo drugače. Povabili so duhovniški oktet Oremus, ki je vse zbrane nagovoril oz. glasbeno osvojil. Iz svojega bogatega repertoarja so izbrali cerkvene pesmi na temo velike noči in v čast Mariji, zapeli pa so tudi na čast domovini. Vmes so povedali, v katerih župnijah delujejo in zbranim odkrivali svojo trojno ljubezen do Boga, Marije in domovine. S seboj so prinesli tudi zadnji zgoščenki, na kateri so slišane pesmi posnete, in jih je bilo mogoče kupiti. Vse zbrane je nagovorilo ubrano petje in iskren smisel za humor, ki jih povezuje. Ob koncu so vsi skupaj zapeli Spet kliče nas venčani maj in se priporočili Mariji v varstvo. V imenu vseh pevcev se je g. Sebastjan Likar, župnik v Šmartnem pod Šmartno goro zahvalil za vse molitve in se priporočil za naprej, da bi njihovo delo rodilo sadove. Pozdravila jih je tudi s. Mateja Koršič OSU, se jim zahvalila za bogato srečanje in zagotovila spomin v molitvi ter spodbudila vse navzoče, da to molitveno navezo spet poživimo in poglobimo. Sledilo je družabno srečanje in prijeten klepet ob dobrotah, ki smo jih prinesli s seboj. Domov smo odhajali veseli in duhovno okrepljeni.

s. Mirjam Černigoj ŠSFKK