Dan posvečenega življenja 2021

Dan posvečenega življenja 2021 smo redovnice in redovniki po Sloveniji praznovali na različne načine. V ljubljanski nadškofiji je bilo praznovanje v župniji Dravlje. Udeležili so se ga predstavniki posameznih redov, ostali pa so lahko sodelovali po youtube kanalu draveljske cerkve. V murskosoboški škofiji so se sestre in bratje zbrali v Kančevcih pri bratih kapucinih. Pridigoškofa Štumpfa najdete na tej povezavi. V mariborski nadškofiji pa so praznovali 31. 1., pri nedeljski deseti maši, v drugih škofijah pa po svojih skupnostih.

V Dravljah se nas je zbralo okrog 70 bratov in sester - predstavnikov vseh redov. Ob 15.00 je potekala molitvena ura pred Najsvetejšim. Predstavnik vsakega reda se je Bogu zahvalil za preteklo leto. Po tem pa je sledila sveta maša, ki jo je ob somaševanju duhovnikov vodil nadškof pater Stanislav Zore. Zbrane je spodbujal k sodelovanju s Svetim Duhom. Za zgled nam je predstavil starčka Simeona, ki je Dete vzel v naročje in v Njem prepoznal Odrešenika. Povabil nas je, naj bomo tudi mi nežni do sebe in drug do drugega. Po nagovoru je sledil obred izpovedi zaobljub. Nadškof je prižgal svečo, ob njej pa smo prižgali svoje sveče. Sledila je izpoved zaobljub.

Kako je potekalo, si lahko pogledate na tej povezavi.

Pošiljam pa še povezavo Župnije Dravlje.

s. Mirjam Černigoj