Zbor KORUS-a 2022

V sredo, 19. januarja 2022, je potekal Zbor KORUS-a na Dobrovi pri Ljubljani. Zbrali so se višji predstojniki in predstojnice redov, gospod nuncij Jean-Marie Speich in predsednik SŠK nadškof Stanislav Zore. Po pozdravih so se usmerili v temo dopoldneva - sinodalno dogajanje med redovniki in redovnicami. Vsak predstojnik in predstojnica je podal svoj prispevek ob izbrani temi: poslušanje, iskreno govorjenje, praznovanje, vzgoja za sinodalnost...
Ob 12.30 so srečanje praznovali s sveto mašo v cerkvi Marije v leščevju, potem pa so obedovali pri Marijinih sestrah.

Popoldan so srečanje nadaljevali s pogovorom ob poročilih: predsednika, KORUS-a, tajnice, ekonomke in drugih komisij pri KORUS-u. Sledilo je še poročilo Aninega sklada.
Srečanje je bilo bratsko in sestrinsko druženje, ki vsako leto prinese novega vetra za pot naprej.

S. Mirjam Černigoj