DPŽ MS

V Murski Soboti smo se ob 11.30 zbrali redovniki in redovnice soboške škofije za dan posvečenega življenja v naši skupni stolnici, kjer smo aktivno dejavne tudi sestre Hčere Marije Pomočnice. Ob Psalmu 37 Izroči svojo pot Gospodu, smo skupaj izročali Gospodu vsak svojo posvečeno pot s svojimi dobrimi, lepimi in tudi težkimi, bolečimi dogodki ter ga prosili, da nam še naprej kaže pravo pot, po kateri moramo hoditi v duhu svoje karizme.

V pridigi nas je nagovoril naš škof Peter Štumpf, da nas naše posvečevanje razpoloži in usposobi do te mere, da tudi druge vabimo in jim pomagamo, da izročijo svojo pot Gospodu. Tako so nam lahko v zgled mnogi svetniki, starček Simeon in prerokinja Ana, ki so v vsej gorečnosti sebe izročili Gospodu v vsem, kar so bili in kar so imeli, ki niso hrepeneli po ničemer drugem kot samo po tem, da bi bili Gospodovi.

Vsak od nas je sodeloval s kakšnim uvodom, branjem, petjem, igranjem. Tudi sestre klarise iz Turnišča in don Boskove prostovoljke so bile v teh trenutkih v duhu in molitvi z nami povezane. Po našem skupnem slavju smo bili povabljeni v župnijsko dvorano na kosilo, kjer so nas na naše presenečenje pričakali mladi in nas lepo postregli, za kar sta poskrbela soboški župnik Goran Kuhar in kaplan Aljaž Baša. Ob prijetnem druženju in klepetu smo vsi zaključili s pesmijo Luč si za svet.

s. Ivica Oblak FMA

V povezavi lahko prebrete pridigo škofa Štumpfa.