DPŽ CE

Vsako leto na praznik Jezusovega darovanja 2. februarja se zahvaljujemo Bogu za dar posvečenega življenja. V zavedanju pomembnosti redovnega življenja za Cerkev je papež Janez Pavel II leta 1997 Svečnico razglasil tudi za dan posvečen tistim, ki so vse zapustili in šli za Gospodom. Naslov letošnjega dne posvečenega življenja se glasi »Izroči svojo pot Gospodu«. Kaj to pomeni konkretno, nam je pomagal razumeti celjski škof Maksimiljan Matjaž, ki nas je tokrat povabil v Olimje. Zbrali smo se v kapeli romarskega doma bratov minoritov ob 15 uri. Kljub vsakodnevnim zadolžitvam nas je bilo kar lepo število, okrog 30. Pričeli smo s polurnim češčenjem, nato nadaljevali s sveto mašo. Vse je potekalo v vzdušju hvaležnosti, veselja in evangeljskih bratsko-sestrinskih odnosov. G. škof nas je med pridigo nagovoril in se je nam zahvalil za požrtvovalno delo v škofiji. V naši škofiji delujejo namreč bratje (salezijanci, lazaristi, kapucini, minoriti, frančiškani, dominikanci, klaretinci) in sestre (Frančiškanke brezmadežnega spočetja - FBS, Marijine sestre, sestre klarise, usmiljenke, Družina Kristusa Odrešenika, Frančiškanke Marijine misijonarke, sestra loyolka)

Gospod škof nas je spodbudil k življenju v logiki darovanja po Jezusovem zgledu ter v drži občestvenosti, ki je prava, evangeljska pot Cerkve. Prav to življenje skupaj in skupna hoja za Kristusom je največje bogastvo redovnega življenja in je luč za druge. Po daritvi svete maše smo se napotili v spodnjo dvorano, kjer so nam bratje minoriti pripravili lepo pogostitev. Poleg narezka, peciva in drugih dobrot ni zmanjkalo dobre volje in petja. V zaupanju, da nas bo Bog varno vodil še naprej smo se poslovili in krenili na pot domov.

s. Anna Walaszek fmm