Zbor KORUS-a 2024

V ponedeljek, 15. januarja 2024 je na Ptuju pri bratih minoritih potekal Zbor KORUS-a. Zbrali so se višji predstojniki in predstojnice iz redov na Slovenskem. Zbrane je pozdravila tudi predsednica hrvaške konference višjih predstojnic in predstojnikov s. Lidija Bernardica Matijević, ki je bila vesela, da se je mogla udeležiti srečanja. Ugotavljala je, da imamo kot sosedje podobne cilje in tudi probleme, pomembno pa je, da vedno znova ozaveščamo poklic in poslanstvo v današnjem svetu.

Zbrani so se poglobili v Sinodalni povzetek, ki je bil poslan iz Rima iz Generalnega tajništva sinode. Spraševali in razmišljali so ob vprašanju, Kako biti sinodalna Cerkev v poslanstvu ter iskali dobre prakse, ki se že v tej smeri uresničujejo. Skupaj so obhajali sveto mašo v cerkvi sv. Petra in Pavla. Po kosilu je sledilo poročanje skupinskega dela, volitve članice IO in podpredsednice. Članica IO je postala s. Mateja Kranjc FMA, podpredsednica pa s. Andreja Rihar MS.

Sledila je priprava na majsko srečanje s škofi, ki sta jo vodila s. Mojca Šimenc FMA in g. Aljoša Vodopivec z naslovom: Soočenje z izzivi in preventivo glede zlorab znotraj Cerkve. Obravnavali so še pripravo na sveto leto 2025 ter pregledali poročila tajništva, ekonome in ostalih komisij.

Srečanje je potekalo v poslušanju in iskanju skupnih poti.

s. Mirjam Černigoj