Srečanje KORUS - SŠK

V ponedeljek, 6. maja 2024, je v Repnjah pri Vodicah, v skupnosti šolskih sester sv. Frančiška Kristusa Kralja potekalo letno srečanje Slovenske škofovske konference in KORUS-a. Zbrali so se škofje in višji redovni predstojniki in predstojnice, da bi se srečali in prisluhnili različnim stvarem v Cerkvi. Vse zbrane sta pozdravila predsednik SŠK dr. Andrej Saje in predsednik KORUS-a g. Marko Košnik. Osrednje predavanje je imel gost p. dr. Hans Zollner, ki je spregovoril o tematiki zlorab in njeni preventivi. Najprej je na splošno predstavil tematiko različnih zlorab, predvsem na duhovnem področju, potem pa je osvetlil nekaj pojmov in za konec predstavil potrebne usmeritve in skrb za preprečevanje in preventivo pred zlorabami v Cerkvi. Poudaril je, da je to zelo težka tema, obenem pa tudi lepa in nujna, da se z njo ukvarjamo, ker nas vodi v središče zavedanja o sebi.

Po predavanju je sledil pogovor z gostom. V nadaljevanju pa sta SŠK in KORUS sprejela sklepe o skupnem sodelovanju na tem področju in na področju začetne vzgoje tistih, ki vstopajo v bogoslovje in redovne ustanove.

Po kosilu sta obe konferenci zasedali ločeno. KORUS je odmeval na dopoldansko temo, pregledal delo komisij in srečanje UCESM-a na Češkem ter izvolil novo članico IO, ki je s. Tina Dajčer. Ker sedanjemu predsedniku zaradi zaključka mandata inšpektorja poteče tudi mandat predsednika KORUS-a, so izmed sedmih članov IO izvolili novega predsednika, ki je postal p. Miran Žvanut DJ.

s. Mirjam Černigoj

O dogodku lahko preberete tudi na strani SŠK.