V prihodnosti...

Dan posvečenega življenja 2. 2. 2017

Slovesnosti bodo vodili ordinariji v:

Celjski škofiji: v Celju 2.2. ob 15.00 uri pri sv. Jožefu pri Lazaristih

Koprski škofiji: v Ilirski Bistrici 2. 2. ob 11.00 uri pri sestrah ND.

Mariborski nadškofiji: na Ptuju 2.2. ob 15.30 uri pri Minoritih, (klošter - sv. Peter in Pavel, Minoritski trg 1).

Murskosoboški škofiji: Grad, v župnijski cerkvi Marije Vnebovzete 2.2. ob 10.00.

Novomeški škofiji: Novo mesto- Šmihel v Baragovem zavodu 2. 2. ob 10.00 molitvena ura in ob 10.30 uri maša.

V Ljubljanski nadškofiji: Ljubljana –Vič 2.2. ob 15. uri pri Frančiškanih na Viču.

SREČANJE ZA TISTE, KI ŽIVIJO IN DELAJO Z BOLNIKI

V soboto, 11. februarja 2017 ob 15.00 bo potekalo srečanje za tiste, ki živijo in delajo z bolniki pri Marijinih sestrah v Vincencijevem domu, Mekinčeva 12 v  Ljubljani.

Ob 15.00 bo predstavitev z naslovom: "Varno dvigovanje in premikanje bolnika".

Predavateljica bo Alojzija Fink, diplomirana medicinska sestra, učiteljica in predavateljica.Sledi pogovor in agape.

Prisrčno vabljeni vsi, ki vas tema zanima!

Srečanje pripravlja komisija za karitativno dejavnost pri Konferenci redovnih ustanov.

MESEČNE DUHOVNE VAJE

V Ignacijevem domu duhovnosti v Ljubljani ponujamo možnost mesečnih duhovnih vaj za redovnice, redovnike, duhovnike in druge, ki bi radi odrinili na globoko in osvežili ter poglobili svojo ljubezen do Gospoda. To je lahko lepa priložnost za kratko "sobotno leto (mesec)", čas počitka, refleksije, prečiščevanja namenov, novega zagona.

Datum: od 20. januarja do 20. februarja2017

Voditelja: p. Jože Roblek in p. Janez Poljanšek

Zbor KORUS-a

Kje: Olimje

Kdaj: 25. 1. 2017

MEDREDOVNIŠKE DUHOVNE VAJE: »Ostanite v meni!« (Ignacijev dom duhovnosti v Ljubljani)

Datum: od 8. do 16. julija 2017

Voditelj: p. Janez Poljanšek

Rdeča nit duhovnih vaj bo Jezusova goreča želja, ki jo je pri zadnji večerji večkrat ponovil učencem, naj ostanejo v njem, v njegovi ljubezni. Kaj pomeni »ostanite v meni«? Kakšni so pogoji za to, da bi ostali v Njem, kakšne so drže, ki jih je potrebno gojiti, da bi ostali v Njem? To bomo iskali v ozračju tišine, molitve, osebnega duhovnega spremljanja.

Duhovne vaje p. Marka Rupnika in njegove ekipe

Kje: v Hiši kruha pri Svetem Duhu pri Škofji Loki

Kdaj: od 11. do 16. junija 2017

Kdo: višji predstojniki, hišni predstojniki, provincialni sveti