V prihodnosti...

KORUS SEMINAR ZA REDOVNE PREDSTOJNIKE IN PREDSTOJNICE

Naslov: »Vedno smo tako delali! Ali je možno spreobrnjenje?«

Čas: sreda in četrtek, 13. in 14. januar 2021

Način izvedbe: na daljavo, zoom srečanje

Znova in znova je potrebno spominjanje kdo smo. Redovniki in redovnice smo v Cerkvi tisti, ki pustimo vse ter gremo za Kristusom in se damo na razpolago za gradnjo Božjega kraljestva. Da skozi nas, naše življenje, delovanje, odnose prisije nekaj eshatološkega. Nismo perfektni, a pomembno je, da smo z Gospodom, odprti Svetemu Duhu, ki je luč in moč za vsak korak naprej. Vendar pa so v nas in med nami tudi ovire in trdote, ukočenost in trmasto vztrajanje pri ustalejenem: Vedno smo delali tako! Pot naprej je mogoča skozi spreobrnjenje.

V seminarju želimo izhajati iz redovniške identitete, kdo smo, čigavi smo, za kaj smo, kdo nas je poklical in kdo nas pošilja; ter vlogo predstojništva pri tem. V to nas bo popeljal  dr. Marjan Turnšek.

Kot običajno bo en del seminarja praktične narave. Tokrat nas bo gdč. Marjeta Čampa popeljala v umetnost medsebojne komunikacije. Kaj je pri tem pomembno, kaj so običajne pasti, ki se jih morda niti ne zavedamo? Kako iti na nivo pristnosti, da se ne skrijemo, umaknemo, izognemo?

Zadnji del seminarja bo namenjen medsebojnim odnosom v skupnosti; obenem tudi stanju v naših strukturah in institucijah. Skušali bomo najti kak duhovni vzgib za predstojniško poslanstvo. V tem nas bo vodil p. Marjan Čuden OFM.

Seminar bo izveden na daljavo - zoom srečanje. Za tehnično plat bo skrbel br. Matej Nastran OFMCap. Spletna povezava za zoom srečanje bo udeležencem/kam pravočasno sporočena po njihovi elektronski pošti. Za to bo skrbela s. Hermina Nemšak FBS.

Sreda, 13. 1. 2021

Navodilo: zoom povezava bo aktivna že pred 9h in zato se priključite že malo prej, tako boste ob začetku, torej ob 9h, že povsem pripravljeni.

9.00   Začetek seminarja.

Predavanje - dr. Marjan Turnšek: Identiteta redovništva v Cerkvi ter vloga predstojništva.

Podane bodo smernic in vprašanja za osebno molitev oz. premišljevanje.

10.30   Krajša osebna molitev (oz. premišljevanje). Pavza, ki jo vsak po svoje preživi.

11.30   Plenum - skupno srečanje: odmevi, vprašanja&odgovori, pobude - dr. Marjan Turnšek.

Zaključili bomo najkasneje do 12.30.

15.00   Začetek popoldanskega programa.

Delavnica: gdč. Marjeta Čampa na temo medsebojne komunikacije.

Zaključili bomo najkasneje do 18.30.

20.00   Po želji družabni večer vsak v svoji domači skupnosti: ogled filma (npr. Varen pred požarom, Kot zvezde na zemlji - lahko dobite spletno povezavo), družabna igra.

Četrtek, 14. 1. 2021

9.00   Začetek programa.

Predavanje - p. Marjan Čuden OFM (ena ura): Medsebojni odnosi v skupnosti.

Podana bodo vprašanja za pogovor v malih skupinah.

10.15   Pogovor v malih skupinah (virtualne zoom skupine). Čas: predvidoma ena ura (lahko pa skupina prej zaključi).

Pavza, ki jo vsak po svoje uredi.

11.30   Plenum - skupno srečanje: poročila iz skupin, vprašanja&odgovori, pobude - p. Marjan Čuden OFM.

12.15   Zaključno srečanje. Obvestila, pobude. Navodila za zaključno refleksijo.

Zaključili bomo predvidoma do 12.30.

Pripravljalna skupina: s. Antoneta D. HKL, br. Jožko S. OFMCap, p. Milan B. DJ, s. Mirjam Č. ŠSFKK.

Dodatne informacije: p. Milan, milan.bizant@rkc.si; tel. 031/364-339

Zbor KORUS-a