DPŽ- Murska Sobota

Letošnji dan posvečenega življenja smo redovnice in redovniki soboške škofije skupaj z našim ordinarijem obhajali pri sestrah klarisah v Turnišču. V samostanu Marije Matere Cerkve smo se zbrali ob 11.00, zapeli dnevno molitveno uro in se v tišini svojega srca pripravili na sv. mašo, ki jo je ob 11.30 vodil g. škof dr. Peter Štumpf SDB. Za to priložnost je iz Nazarij prišla tudi opatinja s. M. Katarina Ambrož in se v imenu vseh nas zahvalila g. škofu za njegovo podporo in bližino, ki jo čutimo, saj tudi on pripada redovni družini. Povabila nas je k molitvi in trudu za povezanost saj le iz občestva pridejo goreča srca. Tam kjer je razdeljenost pa srce krvavi in prinaša trpljenje. V homiliji nam je g. škof Peter med drugim povedal: "Že takoj od njegovega pojavljanja, je redovništvo v Cerkvi pomenilo nenehno poskušanje, kako ta svet spraviti s križem. Vse redovne karizme so namreč v službi križa in so tudi v službi tega sveta. In zato so vse redovne karizme tako dragocene, ker ta svet, ki ne razume križa in se nad njim pohujšuje, z lastnim načinom vodijo pred križ …" Potem nas je opozoril pred nevarnostjo posvetnosti, ki je hčerka ošabnosti in ker streže le sebi in svojemu ugodju, nas vleče stran od križa ter tako  uničuje karizme, redovne skupnosti, občestva Cerkve. G. škof nas je še spomnil na geslo današnjega dneva -"Svojemu Sinu nas izroči" in dejal:

"Redovnice in redovniki smo bratje in sestre v Jezusu in smo zato tudi bratje in sestre drug drugemu – z imenom, s svojo življenjsko zgodbo in duhovnim poklicem ter s poslanstvom, pa tudi s svojimi padci in vstajanji. Brez Jezusa smo samo nič in smo povsem nesmiselni. V to logiko je vstopila tudi Mati Marija… Kako bi si lahko predstavljali redovne skupnosti brez Matere Marije? Tam, kjer si to prestavljajo, so samo posvetne in brezmiselne stavbe, kjer živijo posvetni ljudje, ki se še smatrajo za redovnike in redovnice, vendar to v resnici niso več.

V redovnih skupnostih, kjer pa je doma Mati Marija, je doma tudi redovniška identiteta, ki še vedno neguje in poglablja karizmo redovnega ustanovitelja ali ustanoviteljice."

Po sv. maši, med katero smo obnovili svoje redovne zaobljube in se duhovno okrepili,  so nas sestre klarise povabile še k svoji mizi. Ob slovesnem kosilu, ki so nam ga pripravile, smo s prijetnim druženjem utrdili tudi našo medsebojno povezanost.

s. Simona Komar HMP

Še več lahko preberete na spletni strani škofije.