Dan posvečenega življenja 2023

V četrtek, 2.2. 2023, na svečnico oz. praznikom Jezusovega darovanja v templju, smo redovnice in redovniki praznovali 27. Dan posvečenega življenja. Razmišljali so ob geslu: "Izroči svojo pot Gospodu". Zbrali smo se okrog svojih škofov ordinarijev v različnih cerkvah po Sloveniji: v celjski škofiji v Olimju pri minoritih ob 15. uri je bila molitvena ura in ob 15.30 sveta maša; v koprski škofiji pri frančiškanih na Kostanjevici v Novi Gorici sveta mašaob 11. uri; v ljubljanski nadškofiji pri frančiškanih v Šiški v Ljubljani ob 15. uri molitvena ura in nato sveta maša; v mariborski nadškofiji v župniji Radlje ob Dravi ob 14.30 molitvena ura in ob 15.00 sveta maša; v murskosoboški škofiji v stolnici v Murski Soboti ob 11.30 sveta maši in v novomeški škofiji v župniji Sv. Lenart pri frančiškanih v Novem mestu ob 9.30 molitvena ura in ob 10. uri sveta maša.