Avtor: upkorus Objavljeno: 6. 02. 2016

Svečnica v Murski Soboti

Na letošnjo svečnico smo leto posvečenega življenja v škofiji Murska Sobota, praznovali v Mali Nedelji. V majhni in lepi župnijski cerkvi smo se najprej v molitveni uri zahvalili Gospodu za dar našega posvečenega življenja in mu izročili mnoge namene: gorečnost in zvestobo poklicanih, nove duhovne poklice, uspeh škofijskega misijona… Pri župnijski sveti maši, ki jo je vodil naš škof dr. Peter Štumpf, je sodelovalo 14 posvečenih oseb (dobra polovica delujočih v škofiji). Seveda so bile z nami na poseben način povezane sestre klarise v Turnišču. Kot redovnik nam je g. škof zelo blizu in zato nas je nagovoril ne samo s svojo besedo, ampak tudi z njegovo očetovsko držo, s katero se zna približati vsakemu človeku.

Po sv. maši, ki se je začela ob 10.00, nas je g. župnik Srečko Fras, skupaj s svojimi sodelavci, pospremil v župnišče, kjer smo imeli skupno kosilo. Ob prijetni domačnosti in izredni gostoljubnosti smo bili zelo počaščeni. Zato gre naša velika zahvala g. župniku Srečku Frasu in vsem prijaznim domačinom, ki so nas s tako domačnostjo in veseljem sprejeli v svoje župnijsko občestvo.

Zvečer ob 18.00 pa smo se zbrali pri sestrah klarisah, kjer smo skupaj z njimi zapeli večernice, litanije in prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Sestre so nas potem sprejele v govorilnici in postregle z bogato večerjo. S tem smo redovniki in redovnice soboške škofije, zaključili leto posvečenega življenja. V nas pa odmevajo besede g. škofa Petra: »Samo tisto darovanje, ki traja, je Boga vredno darovanje… Dragi redovniki, drage redovnice, lepota svetosti naj sije na vašem obrazu, da bodo vsi, ki živijo tudi v drugih stanovih, lažje ohranjali vero, se krepili z upanjem in gojili medsebojno ljubezen.«

s. Simona Komar HMP

Fotografije. Več pa lahko pogledate na spletni strani murskosoboške škofije.