Dan posvečenega življenja 2019

V soboto, 2. februarja smo praznovali praznik Jezusovega darovanja v templju ali svečnico in obenem Dan posvečenega življenja. Geslo je bilo: »Ker je tudi mene osvojil Kristus Jezus« (Flp 3,12) Redovnice in redovniki so se zbrali na praznovanje ob svojih škofih ordinarijih v koprski škofiji v frančiškanski cerkvi sv. Ane v Kopru ob 11.00, v mariborski nadškofiji v samostanu Šolskih sester v Mariboru na Strossmayerjevi 17. ob 15.00, v murskosoboški škofiji v župniji Lendava ob 14.30, v novomeški škofiji v župnijski cerkvi Šentjernej ob 10.00, v ljubljanski nadškofiji  na Brezjah ob 15.30 in v celjski škofiji v baziliki sv. Marije v Petrovčah ob 10.00 uri ob škofijskem upravitelju g. Roku Metličarju. Pred sveto mašo je povsod potekala molitvena ura, ki so jo pripravili posamezni predstavniki redov, po njej pa sveta maša.

Pridiga murskosoboškega ordinarija.

Pridiga koprskega ordinarija.

Povezava s pridigo ljubljanskega ordinarija tudi na spletno stran Radia Ognjišče.

Več odmevov boste lahko prebrali v marčevskih Redovnih občestvih.

s. Mirjam Černigoj